Bu 4 Kripto Para Projesine Yüklüce Yatırım Yapıldı!

Son zamanlarda, özellikle dört kripto para projesi için yüklüce birkaç yatırım yapıldı. İşte detaylar…

Kripto para projesi, 17 milyon dolar topladı

Bir DeFi ürün protokolü olan Thetanuts Finance, Merkezi Olmayan Opsiyon Kasalarını (DOV’lar) genişletmek için kurumsal bir finansman turunda 17 milyon dolar topladı. Tur Polychain Capital, Hyperchain Capital ve Magnus Capital liderliğiyle son buldu. Thetanuts Finance, daha çeşitli varlık teklifleri için iki yönlü bir pazar oluşturmayı amaçlıyor. Ayrıca DOV’leri kullanarak bir alıcı tarafı altcoin opsiyon piyasası başlatmayı planlıyor. Bu, DeFi yatırımcılarının altcoin opsiyonları aracılığıyla kaldıraca erişmelerini sağlıyor. Bunun dışında, 7/24 izinsiz bir şekilde opsiyon satın almalarını sağlayacaktır.

DOV’lar, otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) ve para piyasasını temel katmanıyla birleştiriyor. Böylece yatırımcıların altcoin opsiyon fiyatları ve arbitraj fırsatları hakkında spekülasyon yapmasına olanak tanır. Şirket, Blockchain ekosistemlerinde altcoin opsiyon piyasalarının benimsenmesini hızlandırmayı planlıyor. Ayrıca DeFi kullanıcıları için yeni pazarlar, kurumlar ve diğer yatırımcılar için fırsatlar yaratmayı hedefliyor. Thetanuts Finance, önde gelen L1 ve L2 ağları ve kurucuları ile ortak olmayı amaçlıyor. Bunların yanı sıra önde gelen likidite, piyasa yapıcıları ve borsa platformları ile ortaklıklar kurmayı planlıyor. DOV’lar tarafından desteklenen yeni alıcı tarafı altcoin opsiyon piyasası yakında beta olarak piyasaya girecek.

Katmai, 22 milyon dolar elde etti

Metaverse ofis platformu Katmai, 3D sanal ofisleri, video kameraları ve avatarları birleştiren yeni bir çevrimiçi işyeri ile uzaktan çalışma ortamında devrim yaratmak için 22 milyon dolarlık finansmanı tamamladı. Şirket, video konferansı gerçek zamanlı bir 3D motoruyla birleştiriyor. İnsanları VR başlığı gerektirmeden bir tarayıcı aracılığıyla erişilebilen sürükleyici, özel, gerçeğe yakın ortamlarda bir araya getiriyor. Starr Insurance Companies, NFL Super Bowl şampiyonu Sidney Rice’ın da katıldığı finansman turuna liderlik etti.

Rise Works, ünlü isimlerden yatırım aldı

Web3 maaş ve uyumluluk çözümü Rise Works, Draper Associates, Hashkey Capital, Paradigm Shift Capital, WW Ventures, P2P ve Cosmo Capital’in katılımıyla Sino Global Capital ve Polymorphic Capital tarafından yönetilen bir tohum finansman turunu tamamladı. Toplanan miktar açıklanmadı. Rise Works, TradFi’nin bankacılık sektörünün iflasının bıraktığı boşluktan yararlanmayı amaçlayan, kriptolara özgü bir ödeme işlemcisidir. Şirket, hem fiat hem de kripto para tabanlı hazineler ve ilgili dahili muhasebe sistemleriyle çalışan Web 2.5 bordro çözümü ile hem kripto-yerel hem de geleneksel şirketleri çekmeyi umuyor.

Kripto para bazlı oyun 2 milyon dolarlık finansman turunu sonlandırdı

Diğer yandan, Free-to-Play oyunu Flappy Moonbird, 60 milyon dolar değerlemeyle 2 milyon dolarlık turunu tamamladı. Tur FBG Capital tarafından yönetildi. Flappy Moonbird, Fransız video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı Voodoo’nun stüdyosu Helix Table tarafından üretilmekte. Üstelik, Voodoo’nun Web3’e giren ilk oyunu oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Flappy Moonbird, geçen yıl Aralık ayında büyük bir yatırım almıştı. LinkVC liderliğinde 6 milyon ABD dolar tutarında Seri A finansmanını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir