Demirtaş’tan Ahmet Şık’a yanıt: Selahattin’den HDP’yi çıkarsan geriye pek bir şey kalmaz

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından, Ahmet Şık’ın partisine yönelik tepki çeken “Selahattin’i çıkar HDP’den ortada HDP kalmıyor” ifadesine yanıt verdi.

Demirtaş, eskiden katıldığı bir programda söylediği, “Doğru çözüm önerilerini anlattığım için yani HDP’yi anlattığım için ben varım. Yoksa başka partinin başında olunca ben aynı ben olmam. Bu kişiyle bağlantılı değil. Doğru ilkeleri anlatmakla ilgili mevzudur. Kaldı ki biz futbolcu değiliz, şu partiden bu partiye transfer olacak kişiler de değiliz. Ben bu partiyle siyasete doğdum ömrümün sonuna kadar da bu partide var ola cağım” sözlerini hatırlatarak, şunları yazdı:

“Seçime 14 gün var. Kim ne derse desin, dikkatimizi asla dağıtmadan işimize bakalım. Halkımıza zafer sözümüz var, önce bunu yerine getirelim. Ve Selahattin’den HDP’yi çıkarsan geriye pek bir şey kalmaz. An serkeftin an serkeftin.”

TİP İstanbul 2. Bölge adayı Ahmet Şık’ın, partisinin üyesi olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı’nın çatı partisi olan ve hakkındaki kapatma davası nedeniyle Yeşil Sol Parti olarak seçime giren HDP’ye yönelik, “Selahattin’i çıkar HDP’den ortada HDP kalmıyor” ifadesi tepki çekmişti. TİP, Ahmet Şık’ın bugün kamuoyuna yansıyan sözleri talihsiz ve kastını aşan ifadeler içermektedir. Bu sebeple, başta HDP’li dostlarımız olmak üzere ittifak güçlerimizden, Kürt halkından, sol kamuoyundan ve tüm yurttaşlarımızdan özür diliyoruz” açıklamasını yaptı.

TIKLAYIN –

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*