Karşınızdaki İnsanın Sizi Gerçekten Sevmediğini Nasıl Anlarsınız?

Günümüzde ilişkilerimizde partnerlerimize karşı güven sıkıntıları yaşıyoruz. Bazen yanlış anladığımız şeyler aslında tam tersini ifade edebiliyor. Bu karışıklıkları önlemek ve bu problemlere küçük de olsa bir çözüm yolu göstermek için birinin bizi sevdiğini veya kullandığını ifade eden 6 işareti sizler için derledik. İyi okumalar! 🙂

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-rel…

1. Gözlerini sizden alamıyorsa…

Gözlerle ilgili bütün klişe sözler doğru! Partneriniz sizden gözlerini alamıyorsa hatta kalabalık ortamlarda bile dikkati hep sizin üzerinizdeyse, sizi seviyor demektir.

2. Sizi özel hissetmiyorsa…

Her ilişkide partnerler kendilerini dünyanın en mükemmel kadını veya erkeği hissetmek ister. Eğer sizi böyle hissettirmiyor, üstüne hiçbir yaptığınızı takdir etmiyorsa aman dikkat! Bu, sizi diğer partnerlerinden yalnızca biri olarak görüyor demektir.

3. Geçmişinizle, yaşamınızla ilgili hiçbir şeyi yargılamıyorsa…

Tabii ki sizi seviyor demektir! Bir ilişkinin sağlıklı olabilmesi için partnerlerin önceden yaşadıklarının hiçbir önemi olmamalı, şu ana bakılmalıdır.

4. Sizi sürekli suçlu hissettiriyorsa…

Eğer partneriniz sizden ilgi ve alaka istediği için sorumluluklarınızı yerine getiremiyor ve hiçbir şeye yetişemiyorsanız ne yazık ki kullanılıyorsunuz demektir. Tabii ki insan partnerine ilgi ve alaka vermeli ama bu da kararında olmalı. Boşuna drama queenlere vakit harcamayın deriz. 🙁

5. En ufak bir davranışının sizi etkileyebileceğini biliyor ve davranışlarına özen gösteriyorsa…

Sizi seviyor demektir! :’)

6. Size vakit ayırmıyorsa…

Evet partnerlerimizden bütün zamanlarını bizim için ayırmalarını isteyemeyiz, nihayetinde onların bizden ayrı devam ettirmeleri gereken bir yaşamları daha var. Ama yaptığınız bir planı sürekli ekiyor ve unutuyorsa… Ne yazık ki sizi önemsemiyor demektir.

7. Sizi mutlu eden küçük detayları bile hatırlıyorsa…

İlk evcil hayvanınızın ismini, üzgünken izlediğiniz filmi, küçüklüğünüzdeki bir anınızı ve daha nice anlattığınız küçük detayları bile hatırlıyorsa, size aşık demektir! :’)

8. Hiçbir zaman uzlaşmacı olmuyorsa…

Her ilişkide ufak tefek de olsa kavgalar olur. Bu gibi durumlarda tek bir partner uzlaşmacı görevini üstlenmemeli. İki taraf da çaba göstermeli. Eğer partneriniz hiçbir zaman uzlaşma yanlısı değilse belki de hayatınızın en büyük hatalarından birini yapıyorsunuzdur.

9. Size karşı her zaman dürsüt ve açıksa…

Bir ilişkinin en önemli yapı taşlarından biri iletişimdir. Eğer partneriniz size karşı her zaman dürüst, her yaşadığını açıkça ifade edebiliyor ve aynı şeyi sizden de bekliyorsa sizi geleceğinde görüyor demektir.

10. Partneriniz sizi sürekli sizi duygusal olarak manipüle ediyorsa…

Partneriniz sizin kırılgan ve hassas noktalarınızı biliyor ve buna göre nokta atışı yapıyorsa, ilişkiniz nasıl olursa olsun böyle bir durum asla kabul edilemez.

11. Problemlerinizi her zaman konuşarak çözmeye açıksa…

Size çok değer verdiğinin büyük bir göstergesidir bu.

12. Eğer sizi vereceğiniz tepkiler üzerinden kışkırtıyorsa…

Hemen kaçın, partneriniz sizi asla önemsemiyor demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir